Na úvodní stránku

Naše áčko nestačilo na silnou Elizzu

TTC Praha Story TLRS – TTC Elizza Praha B 0:6

Langer, Zahradníček – Dvořák, Průša 0:3(-7,-6,-8), Langer – Dvořák 1:3(5,-8,-4,-7), Zahradníček – Průša 1:3(-9,11,-7,-8), Horák – Fausek 2:3(-8,6,11,-1,-9), Zahradníček – Dvořák 0:3(-5,-4,-8), Langer – Fausek 1:3(-4,2,-6,-9), Horák – Průša 0:3(-6,-8,-6)

Body domácích: nikdo

Body hostů: Dvořák 2,5, Fausek 2, Průša 1,5

Soutěž: Český pohár 2. kolo

Hráno: CST Ďáblice 5. 10. 2019

Tým Elizzy, který je na úrovni 2. ligy, byl velkým favoritem a začal s převahou. Naše áčko mělo navíc nemocného nejlepšího hráče Jana Pluhaře a chyběl i druhý hráč Jiří Černý. Čtyřhra byly v jednoznačné režii hostů. Potom začal nebojácně Aleš Langer, který trápil Petra Dvořáka a sebral mu hned úvodní set. S výjimkou třetího setu držel Langer s Dvořákem plně krok a byl mu důstojným soupeřem.

Velmi dobře hrál Jakub Zahradníček, který sehrál vyrovnaný zápas s vysoce favorizovaným Davidem Průšou, který už několikrát startoval i v 1. lize. Zahradníček sebral Průšovbi překvapivě druhý set.

Asi největším překvapením byl Dominik Horák, přidaný na soupisku dodatečně jako náhradník, který dokázal sebrat Matěji Fauskovi dva sety a v pátém setu podlehl těsně 9:11.

Od stavu 0:4 už utkání nabralo rychlejší spád. Jakub Zahradníček nestačil na Petra Dvořáka a prohrál s ním poměrně jednoznačně ve třech setech. Langer statečně bojoval s Fauskem a sebral mu set a mohl mít i dva sety, ale v čtvrtém setu ho Fausek přehrál v koncovce. David Průša nedal moc šancí Dominiku Horákovi a přehrál ho 3:0. Tento zápas ale už nakonec zůstal pod čarou, protože Fausek nakonec Langera porazil.

Prohra s favoritem se čekala, proto nakonec nenastupovali nejsilnější hráči, kteří se šetří na důležité ligová utkání o následujícím víkendu. Pluhař sice původně hrát měl, ale dostal chřipku a tak ji svědomitě léčí, aby podal za týden co nejlepší výkon.