Na úvodní stránku

Jáchym vybojoval na přeborech jednotlivců v kategorii U15 dvě medaile

Fuček Miloslav

2024-01-28

Žáci

Přečteno: 685

Komentářů: 0


Na dnešních přeborech Prahy byl nakonec Jáchym sám, protože Vašek onemocněl a Bára jela omylem místo do Hostivaře do Braníka.


Jáchym byl v dvouhře U15 ve skupině A, kde začínal s Richardem Běhalem z Elizzy Praha, který byl do turnaje nasazen jako pátý hráč. Jáchym sice první set prohrál, ale následně zvítězil 3:1(-8,8,6,9) a vyhrál i druhý zápas s Matyášem Prajzlerem ze Slaboje Praha. Toho porazil 3:0(2,1,3).

 

Následovaly čtyřhry. Protože Filip Bednář onemocněl, domluvilůi jsme čtyřhru s Dominikem Markem z KST Vršovice, což se vyplatilo. Kluci hráli skvěle. V 1. kole měli volný los a v osmifinále porazili Jakuba Kavana a Alexandras Kotheru ze Slovanu Bohnice 3:0(2,7,5). Ve čtvrtfinále měli těžší soupeře, kterými byli Jáchym Chyba a Františel Tlustý z Elizzy Praha. Tohle byl velký vyrovnaný boj, který kluci nakonec vyhráli těsně 3:2(9,-6,8,-9,10) a postoupilůi do semifinále, kde na ně čekali Richard Běhal a Martin Laube. Oba z Elizzy Praha a měli nasazení 3 až 4. I tohle byla pětisetová bitva s vítězným koncem 3:2(8,-7,-7,3,4).

 

Pokračovalo se druhým stupněm dvouher, kde měl Jáchym v 1. kole volno a v osmifinále porazil Michala Dvořáka z Elizzy Praha 3:0(8,6,5) a postoupil do čtvrtfinále kde hrál s Jáchymem Chybou, opět s Elizzy Praha, kterého také porazil 3:0(10,7,4).V semifinále jej potom čekal Matěj Durdis, na kterého musel poměrně dlouho čekat a na kterého nestačil a podlehl mu 0:3(-5,-4,-8). Zisk bronzové medaile je ale velký úspěch, protože Jáchym bude do této kategorie patřít až od příští sezóny.

 

Posledním zápasem Jáchyma bylo finále čtyřhry, kde hráli proti vysoce favorizovaným Matějem Durdisem a Lukášem Lebedou, kteří jsou z Elizzy Prahy a do turnaje byli nasazeni jako jedničky. Na ně kluci nestačili, ale v setech s nimi drželi celkem krok, i když podlehli 0:3(-9,-6,-8). Druhé místo je v kategorii U15 velký úspěch.

 

Dvě medaiel jsou příjemné překvapení a naznačují, že Jáchym bude mít po prázdninách přechod do kategorie U15 bez větších problémů.


Sdílet na Facebooku

Diskuse k článku

Přidej svůj názorZpět


Provozuje TTC Praha
Vytvořil Ing. Miloslav Fuček - MF SOFT
Všechna práva vyhrazena ©2012
Kopírování částí webu či přebírání částí textu není povoleno bez souhlasu majitele webu.

Dnes je čtvrtek
13.06.2024