Na úvodní stránku

Druhý turnus příměstských táborů skončil v pátek

Fuček Miloslav

2017-08-27

Žáci

Přečteno: 1162

Komentářů: 0


V pátek skončil druhý turnus příměstského tábora zaměřený na stolní tenis. V posledním týdnu prázdnin se ještě koná tréninkové soustředění stolního tenisu, na kterém jsou ještě volná místa.


V pondělí 21. 8. se sešli účastníci příměstského tábora zaměřeného na stolní tenis v osm hodin ráno. Následovala krátká seznamovací schůzka a po ní hned začal první trénink. Ten byl zaměřen na základní údery – forhendový a bekhendový drajv a úderovou jistotu v nich. Úvodní trénink byl zakončen soutěživou hrou Žumpa, kterou vyhrál Adam O., před Tomášem, Adamem D. a Martinem.

 

 

Po tréninku jsme hráli Osadníky. První hra byly zkušební, protože někteří účastníci se ji teprve učili. Druhá hra se už hrála na ostro na body a vyhrál ji Adam O., před Tomášek, Martinem a Adamem D.

 

Na oběd jsme šli do sousední restaurace a tak zbyl odpoledne čas ještě na jednu hru Osadníků. Po ní následoval odpolední trénink, v kterém jsme k základním úderům do kříže přidali i údery po lajnách a spojili jsme jke v tzv. Psaníčko. Trénovalo se i podání a začali jsme trénovat i na robotu. Na závěr tréninku byla opět Žuma, kterou vyhrál Tomáš, před Adamem O., Martinem a Adamem D.

 

Po prvním dni bylo v táborovém bodování toto pořadí: 1. Adam O. 19, 2. Tomáš 18, 3. Adam D. 12 a 4. Martin 11.

 

V úterý se trénovaly opět zejména údery křížem a Psaníčko. K tomu na druhém stanovišti byl trénink podání a na třetím stanovišti trénink na robotu. V rámci dopoledního tréninku proběhla i soutěž z disciplín, kterése dělají v přípravce oddílu mládeže TTC Praha – házení míčky, hledání čísel, pinkání pingpongovým míčkem na pálce a hod UFO talířem.

 

V hodu míčkem byl nejlepší Adam O. Výkonem 87, před Tomášem (81), a Adamem D., který spolu s Martinem shodně naházeli 68. V hledání čísel bylo toto pořadí: 1. Tomáš, 2. Martin, 3. Adam O., 4. Adam D. Pořadí v pinkání bylo: 1. Tomáš 142, 2. Adam O. 115, 3. Martin 95, 4. Adam D. 54. Poslední disciplinou, kterým byl hod UFO talířem vyhrál Tomáš, který byl nejlepší v obou hodech, před Martinem a třetí shodně skončili oba Adamové. Celkově tedy tuto soutěž vyhrál Tomáš, před Adamem O., Martinem a Davidem.

 

Žumpu, která byla na závěr tréninku vyhrál Adam O., před Tomášem, Adamem D. A Martinem.

 

Po tréninku jsme vyrazili do Muzea hl. m. Prahy, kde jsme si prohlédli expozici Pravěku a Langweilův model Prahya násedlěn jsme se šli podívat na 3D film o tomto modelu. Potom si kluci chvíli hráli s molitanovými kostkami a následně jsme šli na oběd do restaurace u Rozvařilů. Po cestě byla slovní hra – soutěž v hádání věcí, kterou vyhrál Tomáš před Adamem O,, Martinem a Adamem D., kteří skončili společně oba třetí.

 

Před tréninkem jsme si ještě stihli zahrát Osadníky, které vyhrál Adam D., před Adamem O. A na společném třetím místě skončili Tomáš a Martin. V následném tréninku jsme ještě trénovali údery křížem a Psaníčko, dále podání a na robotu topspin a topspin v kombinaci s drajvem. V závěrečné Žumpě vyhrál Tomáš, Před Adamem O., Martineem a Adamem D.

 

Po druhém dni bylo v táborovém bodování toto pořadí: 1. až 2. Tomáš a Adam O. Oba 40, 3. Adam D. 32 a 4. Martin 25. Co se týká výkonnosti hráčů, tak podle ní byly do Žumpy nastaveny handicapy pro Tomáše 4, pro Adama O. 2 a ostatní hráli bez handicapu.

 

Ve středečním dopoledním tréninku jsme měli zase tři stanoviště. Na prvním byly rozehra drajvem do kříže (forhend a bekhend), na druhém se trénovalo podání a na třetím se na robotu hrál topspin a drajv. Po prostřídání místo tréninku na robotu byl trénink na zásobníku – nácvik smečí. K tomu byla před tím chvilka teorie. Po STP následovala Žumpa, kterou vyhrál Tomáš, před Adamem O., Martinem a Adamem D. Na závěr bylo delší protažení, zaměřené zejména na protažení zad.

 

Vyrazili jsme na ďáblickou hvězdárnu. Tentokrát nám počasí přálo a viděli jsme jak Venuši tak Slunce. Při cesta tam i zpět byla opět slovní soutěž, tentokrát hádání osob. Tu vyhrál Tomáš před oběma Adamy a až poslední skončil Martin, který se raději věnoval svému mobilu a tak neuhodl ani jednou.

 

Na oběd jsme šli do sousední restaurace a po něm jsme stihli ještě dvě hry Osadníků. Tu první vyhrál Adam O., před Adamem D. a o 3. místo se podělili Tomáš s Martinem. V druhé hře vyhrál Adam D., o 2. místo se podělili Tomáš s Matinem a třetí byl Adam O.

 

Odpolední středeční trénink byl volnější – více oddechový, protože třetí den se nejvíce projevuje únava. Věnovali jsme se více teorii – pravidlům ale i taktice a potom podání. Následně byl ve dvojicích trénink podání a jeho příjmu. Po něm už následovala jenom Žumpa a závěrečné protažení. Žumpu vyhrál Tomáš, před Adamem O., Adamem D. a Martinem.

 

Po středě bylo v táborovém bodování toto pořadí: 1. Tomáš 62, 2. Adam O. 60, 3. Adam D. 50, 4. Martin 38.

 

Poslední dva dny příměstského tábora byly z hlediska tréninků stolního tenisu v plném tempu. Po středečním volnějším tréninku na odpočinek se začalo ve čtvrtek tréninkem topspinu do čopu a zdokonalovalo se podání a to jak na zásobníku tak v kombinacích spolu s jeho příjmem. V druhé půlce dopoledního tréninku proběhla STP soutěž. První disciplínou byl skok přes švihadlo. Z tří pokusů se počítal součet dvou nejlepších a pořadí bylo toto: 1. Martin, 2. - 3. Adam O. a Tomáš a 4. Adam D. Druhou disciplínou bylo cvičení na atletickém žebříku, které pořadím moc nezamíchalo. Slalom mezi ohrádkami dopadl takto: 1. Tomáš 0:35,38, 2. Martin 0:35,84, 3. Adam D. 0:37,00 a 4. Adam O. 0:37,03. Poslední disciplinou bylo obíhání kuželů s tímto pořadím: 1. Adam O. 0:34,82, 2. Tomáš 0:35,10, 3. Martin 0:43,16 a 4. Adam D. 0:46,37. Celkově vyhrál STP soutěž Tomáš před Adamem O. a o třetí místo se podělili Martin a Adam D.

 

Čtvrteční dopoplední trénink byl zakončen Žumpou, kterou vyhrál Tomáš před Adamme O., Martinem a Adamem D.

 

Vyrazili jsem na Petřín, kde jsem si prošli zrcadlové bludiště a potom sál s křivými zrcadly. Protože bylo hezky, ztrávili jsem ještě chvíli v parku, kde jsem prošli kolem Štefáninkovy hvězdárny a zastavili jsme se u zajímavě rostlého stromu.

 

Na zpáteční cestě jsme se naobědvali v restauraci U Rozvařilů. Na Osadníky nezbyl čas, protože do tréninku zbývala necelá hodina. V odpoledním tréninku jsem pokračovali v tréninku topspinu do čopu a v tréninku podání a jeho příjmu.

 

V pátek jsme začali trénink kombinacemi a cvičnými sety zaměřenými na podánhí a jeho příjem. Na robotu se trénoval blok ostrého topspinu. Následovalo STP a po něm vytrvalostní soutěž. První disciplinou byl sed, který vyhrál Adam O. časem 2:02 min před Martinem 2:01, Adamem D. 1:18 a Tomášem 0:50. Druhou disciplínoiu byl leh sed a počítal se počet za minutu. Dopadlo to takto: 1. Adam O. 35, 2. Martin 28, 3. Adam D. 25, 4. Tomáš 19. Dále se dělaly kliky a sledoval s epočet kliků za minutu. Dopadlo to takto: 1. Adam O. 25, 2. Adam D. 21, 3. Tomáš 16, 4. Martin 14. Poslední disciplinou bylo Prkno na výdrž, které vyhrál 1. Tomáš 2:05 min, 2. Adam D. 0:57, 3. Adam O. 0:56 a 4. Martin 0:55. Celkovým vítězem se stal 1. Adam O., 2. Adsam D. a 3. až 4. Tomáš a Martin.

 

Následovala poslední Žumpa, kterou vyhrál Tomáš před Martinem, 3. Adam O. a 4. Adam D. A vyráželi jsem do Národních technického muzea. Zde nás zaskočila výluka mezi Vltavskou a Strossmayerovým náměstím a tak jsme z Vltavské do muzea došli pěšky. Expozice zde jsou poměrně rozsáhlé. Prošli jsme je téměř všechny a na oběd jsme vyráželi kolem 13. hodiny. Jeli jsme na Náměstí Republiky a odtum jsme došli k Rozvařilům.

 

Poslední trénink začal po rozcvičce rozehrou po níž byl turnaj dvouher. Hrálo se systémem každý s každým na čtyři sety. Hendikapy byly jako při Žumpě – Tomáš 4, Adam O. 2 a ostatní nula a byly klouzavé.

 

Tomáš – Adam D. 3:1(7,8,-8,7), Martin – Adam O. 1:3(-7,8,-5,-9), Adam D. - Adam O. 0:4(-9,-5,-8,-9), Tomáš – Martin 3:1(6,10,-8,9), Martin – Adam D. 2:2(3,-4,-9,4), Adam O. - Tomáš 2:2(-4,-7,8,11)

 

Za každý uhraný set byl bod, takže pořadí bylo: 1. Adam O. 9, 2. Tomáš 8., 3. Martin 4, 4. Adam D. 3.

 

Na závěr tréninku s ehrála čtyřhra na tři sety. Hrál vítěz z posledním proti druhém a třetímu z turnaje dvouher.

 

Adam O., Adam D. - Tomáš, Martin 0:3(-8,-6,-9)

 

Následovalo vyhlášení výsledků táborového bodování a předá cen za něj. O první místo se podělili se 104 body Tomáš a Adam O., kteří se stále drželi na čele bodování s nepatrnými bodovými rozdíly od sebe. Výsledek asi zasloužený, protože Tomáš je nejlepší herně a Adam O. se zase nejvíce snažil a byl v tréninku nejpilnější. Třetí skončil Adam D. s 80 body a čtvrtý byl Martin s 64 body.

 

Od pondělí začíná v Centru stolního tenisu druhý turnus tréninkového soustředění stolního tenisu, které obsahuje celkem 20 hodin tréninku. Tréninky jsou denně od poondělí do pátku vždy od 10 do 12 hodin a od 15 do 17 hodin. Na soustředění jsou ještě volná místa. Cena celého turnusu je 1.500,-- Kč. Je možno se zúčastnit třeba i poloviny tréninků za 750,-- Kč a nebo i jednotlivých tréninků po 200,-- Kč za trénink. Poslední týden prázdnin je vhodný čas pro rozehrání před sezónou. Máte-li zájem, kontaktujte trenéra na telefonu 603 451 965.

 

Odkaz na fotografie z 2. turnusu příměstského tábora je http://www.ealbum.cz/fotky.php?id=382&strana=1.


Sdílet na Facebooku

Diskuse k článku

Přidej svůj názorZpět


Provozuje TTC Praha
Vytvořil Ing. Miloslav Fuček - MF SOFT
Všechna práva vyhrazena ©2012
Kopírování částí webu či přebírání částí textu není povoleno bez souhlasu majitele webu.

Dnes je pondělí
22.07.2024